Gelen*

Kalan’ı yazdım, Giden’i yazdım. Bir de Gelen vardı, onu yazamadım.

Onu da yaptım, bunu da ettim, şunu da bitirdimler var mı sizin de hayatınızda şu ara? Bitirdikten, üstünü çizdikten, tamamladıktan sonra gelen bu da gitti, hadi sonraki hissiyle gelen bir peşpeşelik? O boşlukta kalınca bir an neredeydim, ne yapıyordum, böyle boşlukta durabiliyor muydum, dururken bile koşuyor muydum hali.

Sonra bir de tüm bu yapmış etmiş bitirmişliklerde o otomatik çalışan görev odaklılığın derininde sadece yapmış etmiş bitirmişliğin ötesinde, daha da dibinde, sadece yapmış etmiş bitirmişlik değil, bu tekrarın yüzeysel çarkı değil, üst üste binmişliğinin yoğunluğu ve ağırlığı, inşası, yükselişi, yukarı çıkışı, form alışı, görünür oluşu, artık görünmez olamayışı, yapmış olmak için yapmış olamayışı, hakikati, gerçekliği, yalansa yalan, değilse değil hali, bunlar şunlar onlar, hepsi tepsi yetti işte bunlar nah şunlar görünür mü değil mi? Oldu bitti maşallah var mı, yok. Yok artık yok, çünkü yok kısmı artık yok. Yokluktan varlığa, varlıktan da yokluğa. Var artık var, çünkü var kısmının geçişi var. Yavaş, çook yavaş. Aman, dikkat. Hızlanırsak sıçrar.

Katı katı diller, çatık çatık gözler, sıkı sıkı yumruklar, gerim gerim boyunlar dolanmış, dolandırılmış, ahah vahvah, yokuş aşağı salınımdalar.

Bir tas su, bir kapak yumuşatıcı, ister etiketli ambalajlı, ister el emeği ev yapımı, kokulu kokusuz önce filiz sonra çiçek, su akar yolunu bulur, çatlaklardan içeri sızan taptaze bahar.

* Güney Ay Düğümü ve Plüto Pazar günü tam kavuşum yaptı ve hala sıkı sıkıya birbirine kenetliler. Yetmez, Satürn’le eleleler. Hemen karşılarındaki Kuzey Ay Düğümü Yengeç’e gidebilene aşkolsun. Çok mu deli işi? Değil yahu. Besin, bahar, doğum orada. Kesin bilgi. Yayalım.

 

 

KofBahar

2 Replies to “Gelen*”

  1. Sıkışmışlığı, çaresizliği, bir çarka kapılma, kapılıp da sürüklenme hislerini, nefes nefese okunan bir dille çok güzel vermişsin. Ve son cümledeki rahatlama, hafiflik, huzur, umut… Hoş gelsin bahar! Kalemine sağlık 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s