Jüpiter Terazi’de

İyi birşeyler duymaya ne kadar, ne kadar ihtiyacımız var. Medet ummak, umut bağlamak, ışık görmek, tünelin sonundakine tutunmak. 

Ağzımıza bir parmak bal çalacak astrolojik haber şu: 

Bugün 15.00 civarı Jüpiter Terazi’ye geçiyor ve 1 sene orada kalacak. 

Öncelikle havalar (Terazi, Kova, İkizler), ikincil olarak ateşler (Koç, Aslan, Yay) için iyi haber. Bu burçlarda yükseleniniz, Ay’ınız veya kişisel gezegeniniz de varsa aynı şekilde. Jüpiter bu sene destekte. 

Jüpiter neler yaparak kendimizi geliştirebileceğimizi, ufkumuzu açıp vizyon kazanabileceğimizi ve bu minvalde büyüme alanlarımızı gösterir. Terazi’de ilerleyeceği 1 sene boyunca ikili ilişkiler, uyum, denge, adalet, eşitlik, tarafsızlık konularıyla büyüme sağlayabileceğimizi söyleyebiliriz. 

Olumlu anlamda sağduyuyu barışçıl, hoşgörülü, arabulucu ve uzlaşmacı bir tavırda kullanmak, karşıtlıkları dengelemek ve başkalarının görüşlerini kaale alıp desteklemek, olumsuz anlamda uyumlandığın şey ya da kişi için tarafsızlığı bozmak, kimin neyi hakettiğinin yargıçlığına soyunmak, samimiyetsiz kibarlığa, görüntüde uyuma, yüzeysel güzelliğe fazla takılıp abartmak diyebiliriz. 

Jüpiter uzak diyarlara yolculuklar, yabancı kültürlerle temas da demek, bir konuda inanç geliştirmek, uzmanlaşmak, anlam bulmak da. Önümüzdeki bir sene yukarıdaki temaları destekleyen nasıl yolculuklar yapabilir, adalet ve barış duygumuzu geliştirecek, bize bu şekilde anlam ve vizyon katacak ne gibi uzmanlık alanları yaratabiliriz? 

Zeus kafasından doğurduğu kızı Athene’yi ziyarette. Stratejik aklı, kalkanı, baykuşu ve miğferiyle siz içinizdeki Athene’yi Zeus eliyle nereye taşıyacaksınız? 

Pallas Athene’nin Zeus’un kafasından doğuşu / Rudolph Tegner Müzesi, Danimarka

One Reply to “Jüpiter Terazi’de”

  1. İçimdeki Athene’yi Zeus eliyle nereye taşıyabilirim bu sene bilmiyorum ama Eylül ayı benim için duygusal anlamda çooook zorlayıcı geçti. Past Tense kullanma sebebim bugün çok enerjik hissetmemden kaynaklanıyor 🙂 Her zamanki Özlem geri döndü gibi. Öteki mutsuz ve depresif yaratık kim idiyse umarım uzun süre görünmez ortalıkta.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s