Yeniay Terazi’de – İlişkilerde Denge

Astrolojik yılın ikinci yarısına ulaştık. 21 Mart’taki taptaze yeni yıl başlangıcının ikinci altı ayına dün, 23 Eylül’deki ekinoks günüyle girdik. Bu sabah ise bu ikinci yarıya dair ilk Yeniay’ı deneyimliyoruz.

Koç’la ben diyerek, girişimde bulunarak, sahaya atılarak çıktığımız yolu geçen tüm altı ay boyunca diğer arketiplerin temsil ettikleriyle aylık döngüler halinde yaşadık. Kendi dünyamıza dair, bireysel çalışmalardaydık.

Şimdi Terazi dönemi başladı. Artık biz deme, karşımızdakini kaale alma, ilişki kurma, ilişki içinde dengelenme ve bunu karşı tarafla birlikte kotarma zamanındayız. Terazi’den bir sonraki Koç zamanına, yeni yıl döngüsüne kadar bu paylaşma eksenini devam ettireceğiz. Şimdi ikili ilişkilerde, kış itibarıyla daha toplumsal boyutta.

Bu sabah, 24 Eylül 2014 İstanbul saatiyle 09.13’te Terazi’de oluşan Yeniay’ın gündemimize getirdiği başlangıç temaları neler?

Aynı gündüz ve gecenin eşit uzunluğa gelmesi, doğadaki mevsimsel döngünün mükemmel denge ve uyum içinde olması gibi biz de karşımızdakiyle ilişkilerimizde dengelenmek, eşitlik, adalet duygusuyla hareket etmek, diplomasiyi kullanmak, bu şekilde sosyalleşmek üzere başlangıçlar yapabiliriz. Senenin ilk yarısında hep kendi penceremizden baktığımız konulara bu ay karşı taraftan bakarak başlamak, empati yapmak, yanısıra kendi görüşümüzü de ortaya koymayı unutmamak, bütün bunları ise hoş, zarif, incelikli yöntemlerle ifade etmek ana temalarımız olabilir.

Yeniay haritasında yükselenin de Terazi olması ortaya koyulan imajın ve kimliğin de ilişkilerde eşitlik ve denge üzerine olacağını işaret ediyor. Öte yandan Terazi’nin yöneticisi Venüs’ün Başak’ta olması faydalı ve verimli olmak üzere çalıştığımızda, ortaya somut, pratik şeyler koyduğumuzda kendimizi değerli hissedeceğimizi gösteriyor. Terazi’nin yöneticisi Merkür’ün de Terazi de olması karşılıklı yönetici ağırlama pozisyonlarıyla bu ilişkiyi destekliyor.

Yakın vadede bu tabloya eklenecek iki etkenden biri Venüs’ün yöneticisi olduğu Terazi’ye geçecek olması. 30 Eylül’de Terazi’de yücelerek ilerleyecek Venüs’le işte tam da değinilen ilişkilerde denge, uyum, adalet, zerafet, diplomasi sağlayarak o özdeğeri hissedebileceğimiz yere gelecek. Öte yandan güzellikler, estetik zevkler, zerafetle besleneceğimiz zamanlarda olacağız.

Ekim ayının başlarında ise Oğlak’taki Plüton’un Terazi’deki Güneş’e kare açı yapacak olması bütün bu ayın teması olan uyum, denge, diplomasi konularında geçmişten gelip işe yaramayan bazı konuları geride bırakmamız, diretmeye son vermemiz için bir güç ve baskı uygulaması, bunu aşmamız için bilinçli olarak, kabulleniş içinde çaba göstermemiz gerekecek. Aynı zamanlarda Koç’taki Uranüs de özgürleşme, bireyleşme, aydınlanma temalarını bu ilişki üçgeni içinde bir kere daha ifade ederek ben-biz ekseninde özgürleşerek esnemek mümkün mü yoksa kopup gitmek mübah mı diye soracak.

Senenin ikinci yarısının başlangıcını ifade eden bu Yeniay’ın hepimize ilişkilerimizde ve ilişkilerimizdeki kendimize dair uyumlu, dengeli, eşitlikçi başlangıçları getirmesi dileğiyle..

Gemiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s