Venüs Balık’a İlerleyince

Bak sevgili okuyucu, hiç söylemiyorsun. İçimiz kurudu, kulağımızın pası tuttu, uyarmıyorsun.

Kendimizi okumaya, yazmaya, bilmeye, daha çok bilmeye, düşünmeye, eleştirmeye, eleştirel düşünceye, analiz etmeye öyle verdik, kendi dışımıza öyle kapılıp gittik ki, ruhun gıdasını unuttuk, ne suladık ne toprağına baktık.

Venüs Balık burcuna girdi şükür. Yüceldiği, kendini rahat ifade ettiği yerde. Jupiter zaten Yengeç’te. İki birbiriyle anlaşan, konuşan gezegen parıl parıl parladıkları, şifalı çalıştıkları, enerjilerini rahatça akıttıkları konumdalar. Nisan’ın ikinci yarısı itibariyle de babalar babası Satürn’ü de Akrep’te kollarına takıp bu şifayı gerçekleştirme, yapılandırma namına daha da güçlü olacakları zamana işaret etmekteler. Nisan ayının dinamik, gerilmeye, öfkelenmeye, direnmeye açık güçlü enerjilerinin karşısında yumuşatıcı, tatlı bir katkı bu.

Kışın okuduğum Tom Robbins’in Sıska Bacaklar‘ında Raoul’un bestelediği parçanın sözleri gibi içim bu sıralar.

Kalbim bir üçüncü dünya ülkesi

Senin aşkın İsviçre’den gelmiş bir turist

İşte ben de bu ayrı dünyanın insanlarının aşkı gibi içten içe bir Ortadoğu’da bir kuzey kutbunda hissediyorum kendimi. Bir çok sıcak, cayır cayır yanan, bir buz gibi, kaskatı, soğuktan donan.

Bugün şifa niyetine bölgesel bir besleyici seçtim. Türk, Fransız ve İsrailli üç kişiden oluşan sokak müzisyenleri Light In Babylon’dan gelsin günün besini. Hinech Yafa. Grubun Bandcamp’teki albümlerine burdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: