Söze Ara, Müziğe Pupa

Steve McCurry son blog girişinde ‘Kelimeler yetersiz kaldığında‘ diyerek dünyadan müzik yapanların karelerine yer vermiş. O karelerden son gördüğüm ve etkilendiğim New Orleans cazı ve Katrina sonrası şehrin durumuydu. Yazı dizimi hatırlamak isteyenler buraya ve buraya.

Bir önceki yazımda çok toprak elementinden bahsettim (eh normal, konu Satürn olunca!), ciddi, didaktik bir dünyada gezindim. Biraz Neptün’e doğru uzanma, müziği hatırlama zamanı. Steve abinin deyimiyle kelimeler yetersiz kaldığı, konular tükendiği için değil. Aksine, kafamda şekillenen bir yazı var aslında.

Bireysel değerlerle yetiştiğimiz toplumun değerleri üzerine düşündüm bugün. Bizi bizi yapan değer sistemine yetiştiğimiz kültür, coğrafi bölgenin etkisi, kendimizi bundan ne kadar bağımsız ifade edebileceğimiz, içine doğduğumuz dönem, neslin farkettirdikleri, bu dönemde kadın ve erkeğin rolleri gibi dünyalarda dönüp duruyorum. Odak noktası Venüs’ün alanları, biraz da Ay, Merkür ve Jüpiter kırıntıları. Çok yakında burada!

Bugünlük dünyevi gerçeklere değil, hayallere odaklanalım. Ruhu besleyelim, sulayalım, yeşertelim. Sözlerin yerini müziğe verelim. Başak’taki Güneş ve İkizler’deki Ay’a, Balık’taki Neptün’le cevap verelim. Beden, zihin ve ruhu böyle bütünleyelim.

Çoook uzaklara gidiyoruz, taa Avustralya’ya. Hiatus Kaiyote’den Mobius Streak. Müzik tarzları ‘tam olarak tanımlamak zor’ diye geçiyor. Future Soul demişler. Kendime daha yakın bir ifade olamazdı!

Enjoy!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s