Hayata Su Katmak

Bütün bir kış evde, mahallede, memlekette geçen günler sonrası yavaş yavaş kafamızı gün yüzüne çıkarıyoruz. İrlanda seyahatiyle bahara merhaba dedik. Gittiğimiz memleket daha kıştan çıkmamış olmasına rağmen topraktan kafayı çıkardık, güneşi gördük, otları kokladık, doğayı hatırladık. Erken baharı Mart sonu başlattık.

Şimdi erken yaz dönemindeyiz. Hatta erken evresinin son demlerindeyiz. Kurumuş kemikleri ılıtma, yumuşatma sonrası biraz nemlenme, ıslanma, ayacıkları suya sokma ihtiyacındayız. Evet, yine yollardayız. Karadan karaya iki deniz taşımasıyla adaya doğru seyralmaktayız. Coffee’li seyir.

Astrolojide su elementi duygular alanını, empatiyi, iç zenginliklerimizi, sezgileri, akışkanlığı ve çalkantılı mizacımızı anlatır. Hayatımıza su katmak – hele haritamızdaki su elementi azsa – işte bu alanlarda bizi zenginleştirir, tamamlar. Su katmak bizzat suya bakmak, suda olmaktan ibaret de olabilir, su elementiyle ilgili konuları hayata dahil etmekten de.

Bu Cumartesi gerçekleşecek Yay’daki Dolunay ve Yay-İkizler aksındaki Ay Tutulması’yla duygularımızla ilgili farkındalık söz konusu olacak. Konular bilgi, iletişim, eğitimle hayattaki anlam arayışımız, inançlarımız, prensiplerimiz arasında adeta bir tahterevallide bir aşağı bir yukarı salınacak, bize 10 Mayıs’taki Boğa Yeniay’ında attığımız tohumun meyvesini beğenip beğenmediğimizi soracak, tamam mı devam mı diyecek.

O zamana dek hem kara hem su bazlı bir yolculukla suyun ortasında bir karaya doğru seyrediyoruz. Dolunay bu sefer sofraya neler getirecek bakmaya tahterevallinin diğer tarafına geçiyoruz. Hayata daha bol su katmak üzere.

Görüşürüz.

20130522-161939.jpg

20130522-161957.jpg

20130522-162027.jpg

20130522-162042.jpg

2 Replies to “Hayata Su Katmak”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s