Orhan Abi, Play’e Bas!

Tekne üstünde son günümüz. Maksat bu değerli zamanı bakir bir koyda, kafa dinleyerek, sakin, huzurlu geçirmek. Akşam tekneyi teslim edeceğimiz için Orhaniye’ye yakın koylardayız.

Çektik tekneyi Dişlice Adası’na. Burası bir harika! Capri’nin ünlü kayalıkları halt etmiş diyesim geldi. Akvaryum gibi bir su, üstü sarı kızıl dik kayalıklar, kayalıklar arasından denize açılan dar bir geçit, tertemiz bir kumsal.

Gelmemizle 2 tane kalabalık günübirlik tekne geldi. Yerli ve Rus turistleri gezdiriyorlar. Gelip koyun ortasına, tam da dibimize demirlediler. Of dedik, yandık, başlar şimdi arap havalarıyla göbeksel durumlar.

Sandığımızın aksine çok rahatsızlık vermeden sadece yüzme ve yemek molası verip gittiler. Zaten birinin içi sırf oturma düzeni lokantaydı. Geziden ziyade makarna yedirip bira içirme gayesinde gibilerdi. Yüzenler tekneye denizden çıkarken janti Türk kaptanın ağırlıklı Rus kızlarına hortumla su ve duş hizmeti vermesi, bazılarının sırtını, hatta önünü sıvazlayıp yıkaması bize eğlencelik malzeme oldu. Bir de kaya, mağara ya da üstüne çıkılabilecek herhangi bir taş parçası görüp kendini süper erotik bir şekilde pozdan poza bırakan Rus ablalar da cabasıydı tabi.

Bunlar toplanıp gidince bir nefes aldık. Adanın girişi yine bize kaldı. Bu arada bir güzel öğle yemeğimizi yedik. Ayıptır söylemesi bizim şef yani benim Bey geceden şahane bir kısır patlatmıştı. Yanında turşusu, yoğurduyla tam bir öğle ziyafetine kurulmuştuk.

Kurulmuştuk kurulmasına da dakikası dolmadan uzaktan bir teknenin daha geldiğini gördük. Bu seferki daha büyük model, sanki üstünde karınca sürüsü var. Öyle bir kalabalık. Yaklaştıkça endişelendik, teknenin üstü tepeleme dolu. Direkt dibimize girip koya yanaşmaya başladılar. Daha motor çalışır, tekne hareket halindeyken sapır sapır denize atlayanlar oldu. Bir bağrışma yaşandı.

‘Pervane çalışıyor olm, ne atlıyosun?!?!’

Kaptan kılıklı genç çocuk denizdeki animatörlere bir bağırdı! Arkadan denize atlayan animatörlerden (öyle olduğunu anladık çünkü yüzünde savaş boyaları vardı!) biri bu sefer Rusça atlayan turistlere azar kaydı. Rusça bilmesek de azarı gayet iyi anladık. Net.

Tekne yanaşmaya çalışıyor, kıyıdakiler kıçtan kara tekneyi bağlamaya çalışıyorlar. Animatörlerse maymun misali çıplak el ve ayaklarıyla o kayalıklara tırmanıp tepeye çıkma yarışındalar. Önce anlamadık. Sonra bir baktık arkadan bir tekne daha geliyor. Bangır bangır müzik. Allaaaah!

Animatör kayalığın tepesinden bağırdı.

‘Orhan abi, play’e bas!’

Kaptan çıktı, birşeyler söyledi. Animatör yine seslendi.

‘Orhan abi, karışık pop karışık pop!’

Tamam dedik, toplanma vakti geldi.

Yeni gelen tekne bas bas müzik çalıyor, ilki de bunlara karşılık şimdi müziği bastı basacak. Biz iki teknenin atışması arasında kalacağız. Kaçalım kaçalım, hemmeenn kaçalım!

Biz tabak çanak toplayıp demir alma, halat toplama işlerimizi halledinceye kadar animasyonlara maruz kaldık tabi. Kayalıkların tepesindeki animatörler kendi teknelerine kulak uzatıp verin gazı bünyeye alkışı istiyorlar. Diğer tekneye de aynı şekilde kulak kabartıp ordan ses gelmiyormuş gibi yapıp kendi teknelerini coşturuyorlar. Bu arada ilk tekne müziği bir bastı bir bastı kiiii..Karşılıklı attıran iki kulüp kapısı arasında kalmış kadar olduk. Ruslar el çırpıyor, ıslık çalıyor. Animatörler eller havaya hareketleriyle gazı pompaladıkça pompalıyorlar. Baktık bunlar havalı atlayış yapacaklar. Bizim Bey de suda, teknenin halatını topluyor. Aman dedik aman, suda adam var, bekleyin atlamayın.

Neyse, biz demir alıp tekneyle uzaklaşmaya başlarken animatörler suda çoktan patlamış, makarnalı Ruslar (tekneden turistlere yüzmeleri için yüzen makarnalardan veriyorlardı) kumsala intikal etmişlerdi. Dişlice’den ayrılırken sahildeki görüntü istiladan başka birşey değildi.

Önümüze döndük, bizim kaptana seslendik:

‘Abi, play’e bas!’

Not: 2. grup teknenin fotoğraflarını malesef çekemedim, öyle bir şoktaydım. Duş hizmeti veren kaptanda daha kendimdeymişim, kamerama yakalanmış. Dişlice’yse kimsecikler gelmeden alanın alasıymış.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s