Ane Brun feat. Jose Gonzalez – Worship

‘Female Vocal’ serisine devam ediyorum.

Norveç asıllı Ane Brun’u geçtiğimiz senelerde keşfettik. Bizim memlekette ‘To let myself go’ parçasıyla geç de olsa belli bir takipçi kitlesini yakaladı. Parçayı ‘In Treatment’ dizisini seyredenler hatırlayacaklardır, Fox Life bu parçayı dizinin tanıtım jeneriği olarak kullanıyordu. Eş zamanlı olarak ‘lounge music’ tarzı yayın yapan radyolarda bolca duymaya başladık.

Hatırlatmak için buyrunuz linki.

Bu parçanın çıktığı ‘A temporary dive’ albümünde Ane Brun’un tarzı folk, hatta Amerikan folk diyebiliriz. Albümü severek dinlesek de başka albümlerini araştırma hevesine kapılmamıştık. Ta ki İstanbul’a gelip Salon İKSV’de konser verene dek.

Konser hakikaten çok iyiydi. Yeni albümündeki parçalar, Ane Brun’un sesinin rengi, sahne performansı hepsi birleşince Salon küçük bir iskandinav mabedine, bizler de Ane’nin müridlerine dönüştük sanki. Öylesine derinden ve içtendi.

Konser sonrası soluğu Amazon’da aldık, yeni albüm ‘It all starts with One’ı hemen sipariş ettik. Yeni albüme bayıldık.

İlk dinlediğimden beri favori parçam bir duet olan Worship oldu. Jose Gonzalez’le birlikte seslendirdikleri bu parçanın klibini bugün Ane Brun’un Facebook sayfasında gördüm. Parçanın puslu havasını fantastik bir hikaye etrafında veren bu klibin bir de öncesi var. ‘Worship’ Ane Brun’un ‘It all starts with One’ albümünün 4 parçası etrafında yapılacak kısa metraj bir filmin aslında ikinci bölümü. İlk bölüm albümün çıkış parçası olan ‘Do you remember’a ait. Kısa filmin tamamı Nisan 2012’de lanse edilecekmiş.

Önceliğim yazının adı gibi ‘Worship’. Yine de hikayeyi tamamlaması için ‘Do you remember”ı da ekliyorum.

Enjoy!

Worship

Do you remember

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s